Ośrodek leczenia uzależnień w Wandzinie pomaga wrócić do zdrowia wszystkim, którzy potrzebują wsparcia NFZ. Próby leczenia na własną rękę, zwłaszcza przy substancjach psychoaktywnych graniczy z cudem. Z tego powodu warto skorzystać z oferowanego tam krótkoterminowego programu leczenia, który opiera swoje działania na metodzie społeczności terapeutycznej. Ważnym punktem przy wychodzeniu z nałogów jest skorzystanie z terapii krótkoterminowej. Jest ona kierowana do osób uzależnionych od narkotyków, alkoholu, substancji psychoaktywnych oraz innych środków.

Jak przebiega?

, że leczenie zazwyczaj trwa do 6 miesięcy. Jest to etap w życiu, podczas którego dopasowywane jest odpowiednie leczenie. Definiuje to stan osoby uzależnionej. Można podzielić ten czas na 4 etapy, które stopniowo pomogą osiągnąć zamierzony cel. Na samym początku warto skupić swoją uwagę na wyglądzie oraz środowisku. Drugim etapem jest życie w duchu motywacji, która nam pozwala zastosować kolosalne zmiany, które wynikają z tego, w co wierzymy. Kolejny etap daje szansę na poprawienie relacji z samym sobą oraz rodziną. Czwartym, a zarazem ostatnim etapem jest przypływ myśli o normalnym życiu poza ośrodkiem. Ukończone leczenie daje szansę na samodzielne i udane życie bez nałogów.

Do rozpoczęcia terapii trzeba spełniać pewne warunki

Fundamentem przyjęcia do ośrodka w województwie pomorskim jest aktualne skierowanie wystawione przez lekarza. Trzeba mieć przy sobie także zapas leków przyjmowanych na stałe, które starczą nam na pełen czas pobytu. Warto mieć na uwadze, że jeśli pacjent nie będzie w posiadaniu ważnych papierów lub zaleceń do przyjmowania leków, to nie zostaną one zagwarantowane. Koniecznością są także dokumenty takie jak dowód osobisty, RTG klatki piersiowej czy dokumentacja medyczna lub/i terapeutyczna. W czasie pakowania każda osoba, która chce skorzystać z usług ośrodka powinna pamiętać o środkach higieny oraz odzieży. Pod żadnym pozorem nie wolno zabierać ze sobą groźnych narzędzi i przedmiotów, telefonu komórkowego oraz cennych przedmiotów.
Sprawdź źródło artykułu: www.wandzin.pl