Fotowoltaika zyskuje coraz więcej zwolenników. Nie ma w tym nic dziwnego – posiada wiele zalet, których przypisać nie można tradycyjnym sposobom pozyskiwania energii elektrycznej. Z uwagi na coraz większą popularność na rynku działa coraz więcej firm wykonujących montaż paneli fotowoltaicznych. W związku z tym pojawia się pytanie co uwzględnić, wybierając firmę, aby wybór nie okazał się błędem.

Jeśli zamieszkujesz województwo Pomorskie – z pewnością zainteresuje Cię oferta Eco-synergia

Zastanawiając się nad wyborem firmy mającej w ofercie montaż paneli fotowoltaicznych, należy pamiętać, że w dużej mierze to właśnie wybrana firma odpowiedzialna jest za sukces całej inwestycji. Bez wątpienia nie należy więc stawiać na pierwszą firmę, która wpadnie nam w oko. Powinna to być decyzja dokładnie przemyślana.

Fotowoltaikę na obszarze Pomorskiego kładzie też Sollab

Certyfikat potwierdzający kwalifikacje – czy firma go ma?

Jeszcze zanim podpiszemy umowę koniecznie trzeba zapytać czy firma, z którą zamierzamy rozpocząć współpracę posiada certyfikat będący potwierdzeniem kwalifikacji instalatorów OZE. Każdy z pracowników , którzy zatrudnieni są w firmie powinien bowiem mieć za sobą odpowiednie przeszkolenie w zakresie montażu instalacji fotowoltaicznych. Warto dopytać czy firma ma swoich pracowników, czy korzysta z usług podwykonawców, których jakość pracy nierzadko pozostawia wiele do życzenia. Koniecznie trzeba też dowiedzieć się na jakich urządzeniach pracuje dana firma. Powinna ona stosować komponenty wyłącznie od znanych i cenionych producentów.

Jakie pytania jeszcze warto zadać?

Chcąc powierzyć montaż paneli fotowoltaicznych, koniecznie należy podczas rozmowy wstępnej zapytać o takie kwestie, jak:

  • projekt;
  • montaż;
  • obsługa;
  • gwarancja;
  • usuwanie ewentualnych awarii.

Firma, na której usługi się decydujemy powinna zapewniać wykonanie projektu. Mnóstwo firm wykonuje takie projekty, nie pobierając za nie opłaty. Niektórzy zalecają, aby porównać ze sobą projekty przygotowane minimum przez dwie firmy, zwracając wyjątkową uwagę na moc , którą zaproponowano. Ustalić należy też szczegóły , które dotyczą montażu. Warto zapytać jak długo trwa montaż paneli, a także jak długo trzeba czekać na rozpoczęcie prac. Warto przy tym pamiętać, że czasem opłaca się poczekać, jeśli firma jest naprawdę dobra i pracuje na wysokim poziomie. Fotowoltaika jest na ogół bezobsługowa. Warto jednak zapytać czy można liczyć na wsparcie w razie jakichkolwiek problemów. Istotną kwestią jest także gwarancja. Zawsze należy dowiedzieć się jaką gwarancję gwarantuje firma montująca instalację, a także co ona obejmuje. Wprawdzie panele fotowoltaiczne raczej się nie psują, ale zawsze warto mieć wyjście awaryjne na taką ewentualność. Można dopytać także o dofinansowanie. Wiele firm pomaga w jego uzyskaniu, co znacznie obniża koszt wykonania instalacji.

Gdzie znaleźć firmę montującą panele słoneczne?

Znalezienie firmy , która oferuje montaż instalacji fotowoltaicznych nie jest dziś problemem. Przykładem jest chociażby województwo pomorskie, w którym takich firm działa naprawdę wiele. Zawsze można wspomóc się Internetem. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowej hasło „montaż paneli słonecznych”, aby błyskawicznie znaleźć firmę montującą panele w danym regionie.

Montaż paneli słonecznych trzeba zlecić doświadczonej firmie działającej na wysokim poziomie. Na szczęście aktualnie taką firmę znaleźć można bez problemu.