Lato to okres aktywności w plenerze. Piękna pogoda, kwitnące rośliny sprzyjają spędzaniu czasu na zewnątrz. Spotkania z rodziną czy przyjaciółmi lepiej smakują w słońcu. Jest to również okres urlopowy. Całkiem sporo osób wybiera o tej porze roku pola namiotowe. Daje to możliwość obcowania z naturą i zażycia sielskiego życia. Jakie uroki niesie z sobą biwakowanie?

Pojednanie z naturą

Z pewnością biwak, szczególnie w gronie bliskich jest świetną przygodą. W świecie gdzie większość rzeczy możemy zrobić kilkoma kliknięciami w aplikacji, jest to swoisty powrót do korzeni. Konieczność rozbicia namiotu czy przygotowania sobie posiłku w nieco surowych warunkach może być odmianą od wielkomiejskiego szumu.

Słuchanie śpiewu ptaków, obserwowanie bujających się drzew, kąpiele w jeziorze – to wszystko słusznie kojarzy nam się z biwakiem. Przykładem miejsca, które idealnie nadaje się na tego rodzaju wyprawę może być mazurska Krutynia. Pole namiotowe Krutyń jest tam umiejscowione nad jeziorem, otoczone lasem. Podręcznikowe warunki do wyciszenia i podładowania baterii.

Czy biwakowanie jest drogie?

Kolejną z zalet biwaków jest ich cena. Z reguły jest ona znacznie niższa niż spanie w resortach. Pola namiotowe często usadowione są na uboczu – to również rzutuje na koszty. Odwiedzając tego rodzaju ośrodki ponosimy koszty głównie za kilka metrów ziemii, na której możemy rozłożyć namiot lub zaparkować samochód kempingowy.

W związku z tym taka wycieczka może być nie tylko gwarantem zabawy, ale również może być rozwiązana niskim kosztem.

Kto odnajdzie się na polu namiotowym?

Pola namiotowe oferują też często udogodnienia, które kojarzymy z cywilizacji w której żyjemy. Jest tam możliwość skorzystania z prądu czy dostępu do bieżącej wody. Jednak w dalszym ciągu jest to kompletnie inny klimat do wczasów typu all inclusive.

Wszystko zależy oczywiście od naszych preferencji. Jeśli ktoś szuka ucieczki od miasta – pole namiotowe jest bardzo dobrą alternatywą dla przepełnionych hoteli i dużych kurortów turystycznych. Kiedy szukamy ciszy i spokoju dobrym miejscem jest wspomniana wyżej Krutynia.

Pole namiotowe w tym miejscu daje gościom nie tylko prywatność. Oferuje też szereg dodatkowych atrakcji takich jak kajaki lub możliwość interakcji ze zwierzętami.

Co więcej pola namiotowe dają często możliwość zaparkowania wozami kempingowymi. Gdzieniegdzie można spotkać domki do wynajęcia – nie ma jednak co liczyć na pięciogwiazdkowy standard. Nie zmienia to faktu, że można tam znaleźć wszystkie niezbędne udogodnienia. Można się wtedy skupić na przyjemności z czasu spędzanego z rodziną na łonie natury. Każdy conajmniej raz w życiu powinien zakosztować wypoczynku w tym klimacie.