Różnica między przyczepą campingową a kamperem

Kamper jest całym samochodem. Prezentuje się trochę jak ciężarówka, ma szoferkę i miejsce do spania, łazienkę i kuchnię. Jest to samochód zrobiony specjalnie dla turystyki, daje wyśmienitą mobilność i jest wyjątkowo komfortowy dla prowadzącego, który nie musi się martwić, że ciągnie przyczepę. Zajmuje także dużo mniej miejsca od przyczepy. Aby prowadzić większość kamperów starczy typowe prawo jazdy kategorii B.

Przyczepa campingowa nie ma silnika i szoferki – konieczne jest holowanie jej aby ją przemieścić do docelowej lokalizacji. Zaletą przyczepy jest to, że da się ją umiejscowić w jednej lokalizacji na dłużej, a ciekawe miejsca w okolicy zwiedzać samochodem. Trzeba pamiętać, że nie każdy samochód ma warunki żeby ciągnąć przyczepę campingową – musi mieć określone parametry a także hak.

Wynajem kamperów i przyczep campingowych

Kupno kampera albo przyczepy campingowej może uchodzić za duży wydatek, w szczególności jeżeli chcemy pojechać nim w podróż raz na jakiś czas. W takim momencie przydatna może okazać się wypożyczalnia kamperów i przyczep campingowych. W trakcie wynajmu przyczepy klient otrzymuje przyczepę, która jest stuprocentowo gotowa do podróży. Nie trzeba samemu zamartwiać się o podkłady wodoodporne na materacach albo butle z gazem. W wakacje wynajem przyczepy możliwy jest na przynajmniej 7 dni.

Aby wynająć kampera oraz przyczepę z wypożyczalni, trzeba wydrukować i podpisać umowę wynajmu przyczepy. W Legion – wypożyczalnia kamperów wypada dodatkowo zadeklarować ile osób będzie nią podróżowało i jaka jest przybliżona trasa wypoczynku. Często zostaniecie poproszeni o wpłatę kaucji zwrotnej, która jest gwarancją na wypadek niesprawności albo zabrudzenia przyczepy oraz kampera.

Gdzie zaparkować kamper i przyczepę campingową w Gdańsku?

Bardzo popularne jest lokowanie kamperów i przyczep na campingach, na których za dopłatą można podłączyć wodę i prąd. W Gdańsku można znaleźć jednak trochę miejscówek, gdzie można zaparkować przyczepę campingową lub kampera i będą to zwyczajne parkingi, a nie kempingi. Jednym z takich lokalizacji jest parking w Brzeźnie, tuż obok plaży. Niestety nie podepniemy tam wody ani prądu, jednak jest to pewna alternatywa dla pól namiotowych. Następnym tego typu terenem będzie parking na Westerplatte, który także jest bardzo blisko plaży. 

Dla turystów, którym nie zależy na bliskości morza, może przypaść do gustu parking przy jeziorze Jasień. Znajduje się w pięknej okolicy, przy lesie i z wieloma ścieżkami rowerowymi.