Nie ulega wątpliwości, że każde polowanie może przysporzyć obecnym ciekawych przeżyć i doświadczeń. W jego trakcie można odczuć wiele emocji, niekiedy niezwykle sprzecznych, jak również czystej adrenaliny. Zanim jednak udamy się na polowanie, należy zapoznać się z kilkoma najbardziej kluczowymi wiadomościami i poradami w tej kwestii. 

Trochę teorii

Jednym z najbardziej popularnych rodzajów łowów jest polowania zbiorowe – Biuro Ponowa. Jest organizowane zwykle przez dzierżawcę lub zarządcę konkretnego okręgu łowieckiego, a definicja mówi, że uczestniczą w nim więcej niż dwie osoby – ale w przypadku łowów na zające, określenie “polowanie zbiorowe” jest słuszne dopiero wtedy, kiedy uczestniczy w nim więcej niż sześciu myśliwych. 

Kluczowe zasady

Niezależnie jednak od właściwych określeń, niektóre reguły są niezmienne. Przede wszystkim w polowaniu nie może wziąć udział żadna osoba, która nie ukończyła osiemnastego roku życia. Ponadto uczestnik tego wydarzenia nie może być pod wpływem alkoholu lub innych substancji zaburzających świadomość. Istnieje również wiele zasad wiążących się z tym, że nie powinno się mieć naładowanej broni w czasie, w którym nie jesteśmy na stanowisku – szczegółami na pewno podzielą się doświadczeni myśliwi tuż przed rozpoczęciem łowów.