Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że dla bardzo wierzących katolików oraz ich najbliższych niezwykle ważne są wydarzenia takie jak pierwsza komunia święta czy bierzmowanie. Choć nie można odmówić ich wymiarowi duchowemu, to w momencie, w którym jesteś krewnym, stoisz przed pewną ważną decyzją: jakiego rodzaju prezent wręczyć? Czy obrazki srebrne to wciąż odpowiedni prezent?

Co podarować z okazji uroczystości duchowej

Rzecz jasna niezwykle powszechnym wyjściem będzie kupno nowoczesnego gadżetu. Jeśli chodzi o komunię świętą, wiele osób decyduje się, by wręczyć rower czy komputer. Dziecko może być zadowolone z takiego rodzaju prezentu, ale w momencie, w którym bardzo dużo osób wpadnie na taką koncepcję, może być takowych zbyt dużo. Dlatego dobrze jest pomyśleć nieco niebanalnie i wykazać się sporą kreatywnością. 

Obrazki srebrne to adekwatna pamiątka

Bardzo dobrym pomysłem jest na przykład podarowanie różnorakich drobnostek powiązanych stricte z katolicyzmem oraz duchowością – przecież na tym opierają się takie wydarzenia, jak chrzest czy pierwsza komunia święta. Można zdecydować się na przykład na obrazki srebrne z motywami z Biblii. Interesujące będą również obrazki srebrne ze świętą rodziną. W końcu są motywem jak najbardziej na miejscu.

Wydaje się, że srebrny obrazek na komunię czy też bierzmowanie nie jest przesadnie spektakularnym prezentem, a dziecko pewnie będzie chętniej korzystać z komputerów czy tabletów, ale warto uświadomić naszą pociechę, że równie ważne, co rzeczy materialne, są prezenty o charakterze religijnym, które mogą utrzymać dziecko w wierze oraz czynić dobrą osobą. Srebrne obrazki są w związku z tym bardzo dobrym rozwiązaniem, aby dziecko nie dało się ponieść materializmowi i pamiętało o podstawowych katolickich wartościach. Może być za to wdzięczne.