Problemy z wodą w budynkach mogą wynikać z wielu różnych powodów z tego względu trzeba do każdej sprawy podchodzić indywidualnie. Pracę rozpoczyna się od kontroli miejsca przeznaczonego do izolacji przeciwwilgociowej. Po analizie można znaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie. Problemy z wilgocią w różnych strefach budynków występują nie tylko z powodu opadów, ale także mgły, śniegu i wody w gruncie.

Dlaczego hydroizolacja jest konieczna?

Istotne jest dobre zabezpieczenie dachu przed szkodliwym działaniem wody, a także trzeba mieć na uwadze o zaplanowaniu ujścia wody, by nie dopuścić do takich problemów w przyszłości. Wodoodporna izolacja chroni budynek przed przenikaniem wody, a także blokuje destrukcyjne działanie roztworów odpowiedzialnych za korozję, które są zlokalizowane pod ziemią.

Rynek ten wciąż się rozwija, dzięki czemu firma z Warszawy ma dostęp do najnowszych systemów pomagających osiągnąć ten projekt. Materiały używane do hydroizolacji piwnicy powinny być dobrej jakości, ponieważ wybranie nieodpowiedniego surowca skutkuje skróconym działaniem izolacyjnym. Skuteczne środki, powinny odpowiednio przylegać do podłoża i zapobiegać przedostawaniu się wody do budynku.

Jak zabezpieczyć piwnicę przed wilgocią?

Istnieje kilka opcji by osiągnąć cel, jakim jest cieszenie się osuszoną piwnicą.

Najbardziej znane z nich to:

  • Hydroizolacja wewnętrzna piwnicy
    Gdy w pomieszczeniu wyjdzie problem z wilgocią, a Fundamentu nie można ruszyć to dobrym pomysłem jest hydroizolacja od wewnątrz.
  • Hydroizolacja zewnętrzna piwnicy
    Ten rodzaj hydroizolacji cechuje się ochroną  piwnicy  poprzez ułożenie pionowej warstwy izolacyjnej na ścianie zewnętrznej oraz użyciu poziomej warstwy izolacyjnej na fundamencie listwowym i pod ziemią na gruncie. 
  • Hydroizolację poziomą (podpodłogowa)
    W tym celu stosuje się szybkowiążącą zaprawę izolacyjną do uszczelnienia wszystkich istniejących otworów wodoprzepuszczalnych.

To tylko część działań możliwych w takich sytuacjach. Zależnie od problemu można dostosować metodę, jednak przy takich działaniach lepiej umówić się z profesjonalistami DobreIzolacje z Warszawy, którzy starannie i w najlepszy możliwy sposób rozwiążą ten problem. Firma z Warszawy zdobyła obszerną wiedzę w zakresie hydroizolacji, a także odpowiedni sprzęt, który pozwala im dokonać satysfakcjonujących pomiarów, aby  zdiagnozować przyczynę zawilgocenia.