Wesele to duże przeżycie – zarówno dla pary młodej jak i dla gości. Przeważnie jeśli zostaniemy zaproszeni na wesele to od razu rodzi się w naszej głowie pytanie – w co się ubrać? Co sprawi, że będziemy wyglądać rewelacyjnie podczas wesela znajomych albo kogoś z rodziny? Kobiety w tej materii zazwyczaj mają utrudnione zadanie, ponieważ wybór ubrań dla płci pięknej jest ogromny. Kombinezony, suknie, sukienki, spódniczki i cała reszta garderoby, a przede wszystkim obuwie. Jednak czy jest to równoznaczne z tym, że panowie mają utrudnione zadanie?

Klasyka czy coś bardziej ?

Wesela to jednak uroczystości, powiedzmy sobie wprost, zazwyczaj klasyczne. W związku z tym często rodzi się pytanie – “czy można pójść w tym na wesele”? Jeszcze niedawno to pytanie pojawiało się tylko wśród kobiet, ponieważ tradycyjny strój dla mężczyzn na wesele, to po prostu garnitur. Tak pozostało do dnia dzisiejszego, lecz na szczęście, zostało wprowadzony kilka opcji – wszystko zależy od tego co się komu podoba oraz w czym komfortowo się czuje. Nie ma już konieczności, żeby garnitur był tylko czarny. W dzisiejszych czasach może być on również szary, granatowy a nawet bordowy. I nikt nie będzie w tym widział nic dziwnego. W ten sposób mężczyźni mogą połączyć klasykę z elementami dzisiejszych trendów odzieżowych.

Co można ze sobą łączyć a czego lepiej unikać .

Wariantów ubioru jest wiele i są kwestią indywidualnych preferencji. Jednak warto zapamiętać, czego nie można zakładać:
absolutny zakaz jeansów – nie ma o tym mowy! Nawet jeżeli może się wydawać, że świetnie prezentują się z białą koszulą i marynarką.
koszule z krótkim rękawem – może się wydawać, że jest to niesprawiedliwe w stosunku do panów, gdyż kobiety, podczas wesel w gorące dni, mogą mieć krótkie sukienki lub suknie bez pleców. Jednak to nie to samo – męska koszula z krótkim rękawem nie kojarzy się zbyt elegancko – i wygląda zbyt “luzacko”
Dawniej panowała zasada o tym, żeby nie zakładać czarnego garnituru – jednak w dzisiejszych czasach w tym zakresie dużo się zmieniło – coraz częściej pan młody wybiera inny kolor aniżeli czerń – stąd też zasada nie sprawdza się w dzisiejszych czasach.

Jakie są plusy posiadania garnituru, który będzie uszyty na miarę?

Garnitury szyte na miarę najczęściej kojarzą się z ogromnym wydatkiem. Wiele ludzi bowiem twierdzi, że nie mogą sobie pozwolić na taką przyjemności. Jednak, że jest to opinia sprzed lat, kiedy większość panów na duże uroczystości, zaopatrywała się w sklepach odzieżowych. Niestety teraz, ceny na półkach sklepowych, szczególnie odzieżowych, są bardzo duże. W związku z tym, koszt garnituru uszytego na miarę nie wydaje się już taka kosmiczna, a wręcz odwrotnie. Komfort noszenia jest zdecydowanie większy, gdyż krawiec dokładnie nas wymierzy i idealnie dobierze materiał. Dzięki temu zakładając taki garnitur,poczujemy się jak w drugiej skórze. A podczas wielogodzinnego wesela, najważniejsza jest nasza wygoda.