Jak wygląda kurs business english?

Kurs business english jest nauką języka angielskiego z dużą ilością słownictwa biznesowego. Podczas takiego kursu możesz nauczyć się słówek i zwrotów o tematyce handlu, ekonomii, finansów i marketingu. Kurs business english jest przydatny w trakcie zdobywania wymaganego słownictwa przy rozmowach o pracę w dużych firmach międzynarodowych, spotkań z potencjalnymi kontrahentami albo czytania biznesowych i tematycznych artykułów, opracowań naukowych lub książek. 

W trakcie kursu języka angielskiego biznesowego możesz zdobyć umiejętności do swobodnych rozmów i czytania.

W Warszawie rekomendowana szkoła językowa to Alfa Lingua – angielski biznesowy.

Kiedy przydaje się kurs business english?

Język angielski biznesowy jest przydatny za każdym razem gdy w pracy musisz często korzystać z języka obcego, lub planujesz zatrudnić się w międzynarodowej firmie. Umiejętności, które zdobędziesz na kursie business english będą doskonałe podczas pisania służbowych e-maili, składania reklamacji albo robienia zamówień. Innymi słowy za każdym razem, kiedy masz do napisania tekst niezmiernie profesjonalnie. Opanujesz konstruowanie umów po angielsku i będziesz wiedział jak robić biznesowe prezentacje. Na dodatek podczas kursu business english niezmiernie często są zajęcia z prowadzenia połączeń telefonicznych z obcokrajowcami, targowania z nimi umów i wyrażania opinii w języku angielskim. Innymi słowy – pisanie i mówienie po angielsku nie będzie dla Ciebie żadnym kłopotem. Będziesz to praktykować, tak żeby było bezsprzecznie wiarygodnie.

To co najważniejsze – kurs języka angielskiego biznesowego podnosi pewność siebie kursantów i umożliwia przezwyciężenie stresu przed wystąpieniami publicznymi.

Komu dedykowany jest kurs business english?

Bardzo dobrymi odbiorcami kursu business english są osoby, które planują zmienić pracę i rozważają pracę w korporacjach międzynarodowych, lub w spółkach, które mają klientów obcokrajowców. W dodatku osoby, które podejmują się pracy w tego typu firmach, a nie umieją dobrze języka obcego także powinny zwrócić uwagę na kurs business english. Jeżeli Twoja praca opiera się na środowisku biznesowym, w którym bardzo istotne są kontakty międzynarodowe to bez dwóch zdań jest to szkolenie dla Ciebie.

Zajęcia będą też perfekcyjne dla osób, które chcą się rozwijać i zagłębiać się w biznesowe artykuły, rozprawy naukowe albo książki. Bardzo dużo takich pism jest właśnie w języku angielskim i kurs business english ułatwi Ci czytanie ich ze zrozumieniem. Na takie lekcje zazwyczaj decydują się managerowie, właściciele firm ale również pracownicy działu sprzedaży i działu obsługi klienta – czyli pracownicy, którzy mają codzienny kontakt z angielskojęzycznymi kontrahentami.

W dzisiejszych czasach brak znajomości języka obcego to duża wada u przyszłego pracownika, więc warto pomyśleć o zapisaniu się na taki kurs nawet jeżeli nie wymaga tego od Ciebie Twój bieżący szef.