Neurolog zajmuje się przede wszystkim układem nerwowym; stosunkowo często jednak osoba, którą trapią problemy z tym powiązane nie za bardzo wie, w jakich okolicznościach trzeba udać się do tego lekarza, a kiedy do psychologa czy psychoterapeuty. Wyjaśnijmy zatem, kiedy koniecznie należy zasięgnąć porady neurologicznej.

Zwróć uwagę na te dolegliwości!

Przede wszystkim trzeba zacząć jednak od tego, że niezależnie jakie symptomy dostrzegasz w związku z funkcjonowaniem twojego mózgu, bezzwłocznie powinieneś odbyć konsultację z neurologiem. Są to problemy, których nie można w żaden sposób ignorować – w innym wypadku może skończyć się to naprawdę nieprzyjemnie. 

Rzecz jasna trzeba powiedzieć przede wszystkim o nagłych przypadkach takich jak utrata świadomości, zaburzenia równowagi czy okropny ból głowy, który nie występował nigdy wcześniej. Tak samo sprawa prezentuje się chociażby z niedowładem kończyn. W takich przypadkach neurolog jest potrzeby do szybkiej interwencji.

Szukasz lekarza neurologa dla swojego dziecka w okolicach Poznania? Zobacz neurolog poznań.

Nie bagatelizuj żadnych oznak choroby!

Lekarz neurolog pomoże jednak również, kiedy odczuwamy przewlekłe, choć nie aż tak drastyczne skutki problemów z funkcjonowaniem układu nerwowego. Chodzi między innymi o stopniowe pogarszanie się pamięci, występowanie przewidzeń, problemy z orientacją i inne kwestie, którymi jesteśmy zaniepokojeni. Pamiętajmy, że profilaktyka jest bardzo istotna, stąd też neurolog jest ze wszech miar dobrym wyjściem nawet wtedy, kiedy dolegliwości te nie przeszkadzają ci w codziennym funkcjonowaniu – pamiętaj, że mogą przekształcić się w coś o wiele gorszego. Nie należy ignorować żadnych dolegliwości tego układu.