Nie ukryjemy, że kwiaty wręcza się nie tylko z okazji radosnych uroczystości, takich jak chociażby imieniny, ślub bądź komunia. Daje się je także aby oddać cześć i pożegnania zmarłej osoby. Wiele osób zastanawia się, jakie kwiaty należy wybrać na tę okoliczność.

Gatunek kwiatów na pogrzeb – jakie wybrać

Zakład pogrzebowy bielsko biała uważa że nie ma jednego gatunku kwiatów które są szczególnie zalecane czy zakazane. Tak naprawę wszystkie z nich powinny być użyte w pogrzebowych wiązankach albo wieńcach. Jednak należy wystrzegać się nazbyt jaskrawych lub udziwnionych kompozycji.

Kolor kwiatów na pogrzeb – jakie wybrać

Tradycyjnie najczęściej wybieranymi kolorami są czerwienie, biele a także różne odcienie kremowego. Ponadto wybitnie elegancko wyglądają także fiolety i barwy przygaszone. Tak naprawdę wszelkie kolory kwiatów znajdują zastosowanie w wieńcach czy wiązankach pogrzebowych, należy jednak pamiętać, by kompozycje były stonowane.

Jakie rodzaje kompozycji wybrać na pogrzeb?

Nie ukryjemy, że wieńce pogrzebowe to najczęściej wybierane kompozycje kwiatowe. Cechują się dość dużymi rozmiarami, oprócz tego są najczęściej okrągłe bądź półokrągłe. Są one tworzone na floretach lub podkładzie z iglastych gałązek. Najchętniej wybierane kwiaty do wieńców to: anturia, lilie, róże, goździki. Z kolei wiązanki pogrzebowe cechują się znacznie mniejszymi rozmiarami niż wieńce. Mają formę bukietu. Możemy je zarówno ułożyć na nagrobku, a także wstawić do wazonu. Typowe wiązanki są wykonywane prawie z każdego rodzaju kwiatów.