Nie da się ukryć, że za ślub i wesele w 2022 roku  zapłacimy więcej. Musisz liczyć się także z tym, że organizacja wesel we Wrocławiu jest bardzo czasochłonna. Jeżeli zamieszkujesz wrocław bądź inne miasta w Polsce to przeczytaj nasz artykuł żeby dowiedzieć się ile zapłacisz za organizacje wesela w 2022 roku.

Ile kosztuje wesele w tym roku?

Bez wątpienia koszty za ceremonię wesela zależą zarówno od miasta, jak i od standardu lokalu, pory roku, liczby atrakcji a także ilości gości. Oczywiste jest, że cena wesela na 50 osób będzie znacznie mniejszy aniżeli cena ceremonia na 100 osób. Według statystyk w ubiegłym roku za imprezę weselną na ok. 70 gości trzeba było zapłacić około 30-50 tysięcy złotych. W roku 2022 musicie doliczyć minimum 15 proc. więcej. 

Sala weselna w 2022 roku – koszt

Po pierwsze cena sali weselnej jest zależne od tego w jakim miejscu ją będziemy wynajmować. Natomiast koszt talerzyka na przyjęciu weselnym zależy zarówno od ilości gości, jak i od zamówionego menu. Średnio w całej Polsce jej koszt wynosi od 260 zł do 350 zł, ale w większych miastach ceny mogą być znacznie wyższe. Miej w pamięci, że osobno liczymy wynajęcie DJ-a lub zespołu, fotografa i kamerzysty czy też dodatkowych atrakcji. 

Ile trzeba zapłacić za wesele na 50 osób w 2022 roku?

Sytuacja epidemiologiczna przyzwyczaiła nas do kameralnych wesel. W tym roku standardem są przyjęcia weselne na 40 – 70 gości. Cena takiego wesela to minimum 30 tysięcy złotych. Jednakże da się lekko zmniejszyć ten koszt.

Wesele na 100 osób w 2022 roku – tyle musisz zapłacić

Jeśli para zdecyduje się na wesele na 100 osób to trzeba się liczyć z dużymi kosztami. Za wesele na 100 osób zapłacimy minimum 60 tysięcy złotych.

Jaki jest koszt fotografa na wesele w 2022 roku?

Koszt fotografa na wesele w roku 2022  będzie się wynosił od 3000 do 5000 zł. Jak natomiast wygląda koszt wynajęcia kamerzysty na imprezę weselną w tym roku? Tak samo jak u fotografa na wesele, cennik kamerzysty na wesele i ślub waha się w przedziale 3000-4000 zł.  

Jaki jest koszt zespół na wesele w 2022 roku?

Trzeba zacząć od tego że cena za zespół, a za DJ różni się. Im zespół liczy więcej osób tym wyższa cena za wynajęcie takiej usługi. Pisząc konkrety za Dj-a w 2022 zapłacicie ok. 3-7 tys. złotych, a ceny zespołów weselnych są większe i wynoszą od 5 do 10 tysięcy złotych. Zespół weselny który w 100% gra muzykę na żywo będzie sobie liczył najwięcej. Oprócz tego  przeważnie na jedną osobę z zespołu przypada od 1000  do 1500 złotych.

Ile zapłacimy za kwiaty na wesele w 2022 roku?

Akurat w tym przypadku koszt jest niezwykle zmienny, ze względu na to, że w głównej mierze jest zależny od tego na jakie kwiaty czy dekoracje para młoda się zdecyduję. Jeżeli postawisz na żywe kwiaty to te które są akurat w sezonie. Bez wątpienia sprowadzanie ich znacznie wpłynie na ich koszt. Najwięcej zapłacisz od października do maja, z kolei lipiec i sierpień stanie się tańszy. Przykrą wiadomością jest fakt, że w tym roku ceny niektórych  kwiatów podrożały trzykrotnie. Czyli średni koszt za kwiaty i dekoracje wyniesie od trzech do pięciu tysięcy złotych.

Ile zapłacimy za fryzjera i kosmetyczkę na wesele w 2022 roku?

Koszt fryzury ślubnej robionej u profesjonalisty  wynosi między 150 a 500 złotymi. Zależy to od tego jak długie są włosy, stopnia skomplikowania czy też tego ile dodatków zostało zużytych. Jeśli chodzi o makeup ślubny to wynosi od od 200 do tysiąca złotych. Jest to zależne umiejętności i stopnia doświadczenia kosmetyczki. Miej w pamięci, że do tej ceny powinno się doliczyć cenę makijażu próbnego.