Garnitur to podstawowy element męskiej garderoby. Zazwyczaj nie ubiera się go na codzień, raczej od święta. Tym bardziej warto zadbać by był on dobrze skrojony. Wybór właściwego fasonu i stonowanego koloru, pozwoli by podczas noszenia go od okazji do okazji być pewnym, że zawsze będzie się wyglądać tak jak należy. Naprzeciw wychodzą producenci garniturów męskich oferując zarówno już gotowe garnitury, jak i opcję przygotowywania garniturów na zlecenie. Czym różnią się te warianty? Co będzie lepszym wyborem: zakup w jednej z sieci sklepowych czy zlecenie produkcji profesjonalnemu krawcowi?

Czy garnitur na miarę to dobra decyzja?

Przede wszystkim garnitur szyty na miarę jest perfekcyjnie dopasowany do postury posiadacza. Przy tego typu garniturze mamy też prawo do współprodukowannia go od podstaw – wybór tkaniny, detale, fason – wszystkie te cech(y) wybiera zleceniodawca w porozumieniu z krawcem. Personalizacja garnituru pozwala na spełnienie często nieszablonowych fantazji. Oprócz szycia(em) od podstaw producent garniturów męskich oferuje także opcję przeróbki już posiadanego garnituru zgodnie z upodobań(ami) – jest to kusząca propozycja dla mężczyzn, których sylwetka uległa zmianie. Tego typu garnitur wydaje się bardzo dobrym pomysłem, ale należy mieć także na uwadze pewne wady. Czas oczekiwania na wyprodukowanie takiego garnituru trwa często dobrych kilka tygodni. Wszystko zależy od dostępności tkanin, detali i poziomu skomplikowania. To samo dotyczy kosztów – jest ona uwarunkowana wiele zmiennych.

Gotowe garnitury – plusy i minusy

Osoby, które nie mają ochoty czekać na uszycie garnituru mogą skorzystać z gotowych produktów. W tym celu należy udać się do jednej z sieciówek sprzedających tego typu asortyment, przymierzyć i gotowe. Kolejnym(ą) istotnym(ą) przymiotem gotowych garniturów jest ich cena, najczęściej niższa od kosztu wyprodukowania garnituru od podstaw. Co więcej sklepy raz na jakiś czas organizują wyprzedaże. Jest to wspaniała okazja by kupić garnitur w preferencyjnej cenie. Producenci garniturów są świadomi, jak potrafią się różnić męskie sylwetki, stąd ciągle rosnąca gama produktów. Mimo to, nie każdy będzie dobrze wyglądać w gotowym garniturze. Osoby o nietypowej budowie ciała mogą mieć problem by znaleźć coś dla siebie.

Na jaki garnitur się zdecydować? 

Decyzję związaną z wyborem garnituru trzeba podjąć po męsku. Biorąc pod uwagę wszelkie wady i zalety każdy mężczyzna musi zdecydować indywidualnie. Kiedy potrzebujemy garnitur(u) na już w odpowiednio niskiej cenie wtedy dobrym pomysłem jest wizyta w sieciówce. W przypadku kiedy zależy nam na detalach, mamy odpowiednio dużo czasu można pomyśleć o wizytę(cie) u krawca. Nawet mimo tego, że koszt uszycia garnituru męskiego przez producenta jest nieco droższy(a) niż zakup gotowego w sklepie i tak warto się nad nim zastanowić. Biorąc pod uwagę, że taki garnitur może służyć latami może się to okazać dobra(ą) inwestycja(ą).

Jest także inna droga. Garnitur, który nam się podoba można zakupić w którejś sieciówce, a potem zlecić jego przeróbkę w salonie krawieckim. Najważniejsze w tej całej zabawie jest, by w garniturze czuć się dobrze.