Kiedy konieczne jest przeprowadzenie dezynsekcji? Dezynsekcja jest walką z z owadami. Jeżeli więc w Twoim miejscu pracy pojawiły się karaluchy czy też mrówki, to jest to odpowiedni moment aby pomyśleć nad przeprowadzeniem dezynsekcji.

Partnerem tekstu jest firma 24dezynsekcja.pl – specjaliści w kwestii dezynsekcji z Warszawy.

Czym różnią się poszczególne metody dezynsekcji?

Najczęściej spotykane metody dezynsekcji to oprysk, żelowanie i zamgławianie. W zależności od liczebności robaków i tego, jakie owady przebywają w mieszkaniu, pracownicy doradzą najbardziej odpowiedni sposób.

Metoda oprysku

Oprysk popularny jest przy dużym zagęszczeniu owadów. Spełnia swoje zadanie przy każdym typie robaka, jednak przeważnie używany jest do zabijania prusaków i karaluchów.

Dezynsekcja żelowa

Dezynsekcja żelowa jest coraz popularniejszą metodą. Spowodowane jest to dużą efektywnością i długotrwałym działaniem. Nie stanowi zagrożenia i w trakcie jej wykorzystywania nie opuszczać pomieszczeń. Żelowanie stosowane jest przy likwidowaniu prusaków i mrówek.

Metoda zamgławiania

Dezynsekcja metodą zamgławiania wykorzystywana jest przede wszystkim w dużych lokalach albo na świeżym powietrzu. Przykładowym użyciem tej metody są coroczne opryski na meszki i komary. Jest to też podstawowy sposób na usunięcie moli i pluskiew.

Metoda gazowania

Mniej popularne jest gazowanie. Tłumaczy to fakt, że konieczne jest opuszczenie dezynsekowanych pomieszczeń przynajmniej na 7 dni. Ta metoda używana jest w dużych firmach i fabrykach, gdzie występuje na przykład mklik mączny albo rozkruszek.

Co zrobić przed dezynsekcją mieszkania?

Zależnie od tego jakie szkodniki zamieszkują nasze mieszkanie i który sposób dezynsekcji wybierzemy, nasze przyszykowanie domu do tego zabiegu będą inne. W przypadku każdej metody jednak musisz wyjąć wszystko z szafek, w których podejrzewasz, że zamieszkały robaki. Jeżeli podejrzewasz, że owady biegają w miejscach z utrudnionym dojściem – odsuń meble. Odłącz od prądu wszystkie urządzenia elektryczne. Pochowaj też, albo osłoń wszelkie akcesoria, których używacie na co dzień. 
Jeżeli przeprowadzane było zamgławianie albo oprysk – przewietrz dom, wyczyść dokładnie wszelkie blaty i stoły, na których przygotowujesz jedzenie, a także jesz.
Weź pod uwagę, że owadów przybywa w ekspresowym tempie i warto rozwiązać problem szybko. W Warszawie uzyskasz profesjonalne wsparcie w zakresie dezynsekcji.